Lapas karte
AA+A++
A AAA

Ekoskolu ziemas forums Valmierā!

07.03.2023

1678088590150.jpgNo 24. līdz 26. februārim mūsu skolas komanda  -  Elēna Šteina, Enija Šteina un skolotājas Inita Švāne un Velga Saulīte piedalījās 8. Ekoskolu ziemas forumā, kas norisinājās Valmierā. Šogad Vides izglītības fonda organizētajā pasākumā satikās 230 jaunieši un skolotāji no visām Latvijas ekoskolām, lai aktīvi iesaistītos ar vides aizsardzību un vides izglītību saistītās apmācībās un praktiskās nodarbībās, uzmanības centrā izvirzot klimata pārmaiņas, aprites ekonomiku un ilgtspējīgu mobilitāti un pārtikas sistēmas. Skolēnu lielākais izaicinājums bija hakatons jeb ideju maratons sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovācijas centru. Tika meklēti risinājumi Valmieras novada pašvaldības, SIA “ZAAO” un Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra mestajiem izaicinājumiem, kas saistīti ar mobilitāti, resursu patēriņu un pārtikas sistēmām. Enija pārliecinoši pārstāvēja savu komandu un vadīja prezentāciju.

Starp izglītojošām, vides ekspertu vadītām nodarbībām, pieredzes un saliedēšanās pasākumiem, jaunieši savus spēkus pārbaudīja divu stundu garā nakts trasītē, izklaidējās ar Vidzemes augstskolas improvizācijas teātri ViA Gars un ballējās kopā ar grupu “Džentelmeņu špagats”.

Foruma laikā praktiski tiek apgūtas videi draudzīgas un ilgtspējības principiem atbilstošas rīcības. Katram līdzi ir sava krūzīte, ūdens pudele, roku dvielis, ēdienkartē ir iespējami samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, šķiroti atkritumi. Noslēgumā visi kopīgi veicām radošo uzdevumu sabiedrības informēšanai “Salabo pasauli!”.

Arī pedagogi tika iesaistīti izglītojošās nodarbībās, pieredzes apmaiņas meistarklasēs un interaktīvā radošās domāšanas pastaigu spēlē “Cilpo un Smaidi” pa naksnīgo Valmieru.

Paldies par atbalstu skolas vadībai, paldies Tukuma novada Izglītības pārvaldei par iespēju nokļūt forumā visām Tukuma novada ekoskolām!

Inita Švāne ekoprogrammas koordinatore

Pasākumu kalendārs

Jaunākās galerijas


EkoskolaSkolas somaSkola 2030e-klase

uzdevumiIrlavas skola Ex libris
back to top