Lapas karte
AA+A++
A AAA

Pasaules ūdens diena

23.03.2023

1.jpgPasaules ūdens dienā Irlavas skolas 9.klases skolēni devās uz Irlavas ūdens atdzelžošanas staciju, lai noskaidrotu, vai skolā krāna ūdeni var dzert. Tika atklāts, ka ūdens tieši aiz attīrīšanas filtra garšo labāk nekā no krāna, ūdens ir bez piegaršas, bez smaržas un tīrs. Par ūdens kvalitāti nav jāuztraucas, jo reizi 3 mēnešos tiek veiktas ūdens kvalitātes analīzes speciālistu uzraudzībā.

Ūdens no dziļurbuma tiek sūknēts ar sūkni 65 metru dziļumā, bet pienākošie ūdens resusursi sniedzas vēl dziļāk zemē. Pie ūdens garšas izmaiņām varētu būt vainojams sastāvējies, ilgstoši neizmantots ūdens, piemēram, pēc brīvdienām, kā arī plastmasas trubu klātbūtne, taču ūdeni regulāri lietojot, tas nekaitē veselībai. Elektrības pārrāvuma laikā ūdens sūknēšnu un filtrēšanu nodrošina ģenerators, lai ūdens apgāde Irlavas iedzīvotājiem netiktu pārtraukta ne mirkli.

Liels paldies Irlavas ūdens atdzelžošanas stacijas saimniekam Elmāram Muižniekam par mums veltīto laiku un informācijas sniegšanu!

Apkopojot uzzināto, 9.klases skolēni strādāja darba grupās un veidoja informatīvus plakātus, kurus izvietoja skolas foajē. 
Galvenā atziņa - "Dzer no krāna un uzpildi savu ūdens pudeli!"

Pasākumu kalendārs

Jaunākās galerijas


EkoskolaSkolas somaSkola 2030e-klase

uzdevumiIrlavas skola Ex libris
back to top