Lapas karte
AA+A++
A AAA

EKO skola

Projektu diena!

13.04.2023

kolaza.jpg11.04. skolā norisinājās Eko projekta diena! Visas klases veica pētījumus par tēmu "Enerģijas ražošanas saistība ar vides problēmām". Tika apzināti atjaunojamie un neatjaunojamie enerģijas resursi, to ieguves veidi, ietekme uz vidi. Diskutēts par zaļās enerģijas iespējām Latvijā. Paldies skolotājiem un skolēniem!

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Rīcības diena

09.11.2022

1r.jpgEkoskolu Rīcības dienas ar saukli "Mazas rīcības Liela ietekme" sākam 7.novembrī ar diskusijām par saldumu ietekmi uz mūsu veselību. 5.klases Enija iepazīstināja ar ieteicamo diennakts cukura devu, kā arī tā daudzumu mūsu našķos, aicinot rūpīgāk lasīt produktu sastāvu. Bet Samanta prezentēja savu projektu "Vitamīnu saglabāšana ziemai jeb veselīgie našķi".

Aicinām izmantot sezonālos Latvijā audzētos augļus un ogas našķu pagatavošanai! Jo mēs nevēlamies klimata izmaiņas! 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Meža diena 2022

23.03.2022

md2.jpgIkgadējās Meža dienas ietvaros, ornitologu pulciņa dalībnieki devās apsekot skolas meža teritoritoriju, lai izvērtētu izvietoto putnu būrīšu stāvokli un meklētu jaunas teritorijas būrīšu izlikšanai. Tos izgatavos zēni kokapstrādes pulciņā. Apgūstot zināšanas, skolēni izprot, ka mežs ir ne tikai atpūtas, ogošanas un sēņošanas vieta, bet arī lielākā bioloģiskās daudzveidības vieta. Un, izliekot putnu būrīšus dobumperētājiem, mēs sekmējam šīs ekosistēmas saglabāšanos. 

Arī kokapstrādes pulciņa zēni Meža dienā  čakli strādāja ar koku. Tapa gan dāvanas, gan praktiskas lietas. Skolēniem darbojoties, veidojas izpratne, ka koksne ir ilgtspējīgs materiāls, ka mežs ir milzīgs atjaunojamās enerģijas resurss. 
Paldies skolotājiem- Vitai un Kasparam!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Ūdens diena 2022

23.03.2022

ud2.jpgAtzīmējot starptautisko Ūdens dienu, 5.klase devās ekskursijā uz Irlavas ūdens atdzelžošanas staciju. Tur skolēnus sagaidīja Elmārs Muižnieks, kas palīdzēja izprast, kā ūdens no zemes dzīlēm nonāk līdz mūsu mājām. Kā tiek veikta iekārtu apkope, ūdens analīzes, kāds ir ūdens patēriņš un citas interesantas lietas. Piedaloties diskusijā, skolēni pauda savas domas par ūdens patēriņu ikdienā - vai ūdeni izmantojam lietderīgi? Kā varam taupīt? Vai pirkt pudelēs vai dzert no krāna? Informāciju apkopoja un veidoja informatīvus plakātus. 

Paldies skolēniem un skolotājai Vitai!

Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs

Jaunākās galerijas


EkoskolaSkolas somaSkola 2030e-klase

uzdevumiIrlavas skola Ex libris
back to top