Skolēnu aktivitātes

Miķeļdienas ekotirdziņš.

17.10.2022

1t.jpgSkaista un jautra tradīcija ir Miķeļdienas svinēšana mūsu skolā. Mazpulcēni ir sagatavojuši un vada dažādas aktivitātes – rotaļas, spēles, prāta uzdevumus. Tad sākas tirdziņš. Šogad ar nosacījumu – tikai mājās audzēts vai pagatavots! Ekopadome ir lūgusi visus tirgotājus aizpildīt anketas par produktu izcelsmi un iepakojuma veidu – mācāmies būt draudzīgi dabai.

Jaunie tirgotāji (no 2.-6. klasei) piedāvā mājās gatavotus gardumus, augļus, ogas, sulas, riekstus medū, olas, vilnas zeķes u.c. labumus. Kņada ir kā īstā tirgū. Priecīgi gan pircēji, gan pārdevēji. Secinām, ka pirms Ziemassvētkiem atkal organizēsim tirdziņu.

Paldies mazpulcēniem un skolotājai Ilvai kā arī ikvienam par piedalīšanos!

Pārgājiens uz Viesatu dabas taku

10.10.2022

10.10. Irlavas skolas 5.un 6. klase devās uz Viesatas dabas ta12e.jpgku baudīt skaistos skatus un krāsainās lapas. Ejot pārgājienā pa ceļam bija jāveic dažādi uzdevumi un stafetes.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Meža zaļo stāstu diena

07.10.2022

1d.jpgIrlavas skolas 4., 5. un 7. klases skolēni 07.10. piedalījās Jaunmoku pils muzeja rīkotajā "Meža zaļo stāstu dienā" dažādās meža izziņas stacijās ar dažādiem uzdevumiem, uzzinājām daudz jauna un interesanta par procesiem mežā.

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Zaļā karoga svētki skolā!

29.09.2022

2s.jpg29.septembrī jau 16 reizi mūsu skolas pagalmā tiek pacelts Ekoskolu Zaļais karogs. Šoreiz tas gods tika uzticēts Anetei Gabrielai Kalniņai un Enijai Šteinai. Tas ir augstākais ekoprogrammas darba novērtējums. Svinīgā pasākuma laikā aizsākam jaunu tradīciju – dāvinām 1.klases skolēniem daudzreizlietojamās ūdens pudeles ar skolas logo. Paldies skolas vadībai par atbalstu!

Bišpēteru elektrostacija

20.09.2022

2b.jpg20.09.Irlavas skolas 5.un 6. klases skolēni devās pārgājienā uz Bišpēteru elektrostaciju lai klātienē iepazītu elektrības ražošanu un redzētu kā tiek sažāģēti baļķi!

Tā bija āra mācībstunda, kurā uzzinājām kā elektroenerģiju var radīt ar ūdens palīdzību, tātad ar atjaunojamiem dabas resursiem. Saimnieks G. Grīgs atbildēja uz skolēnu interesējošiem jautājumiem, iepazīstināja ar HES darbību un apsaimniekošanu. Vērojām slūžas uz Abavas, klausījāmies stāstu par vecajām ūdensdzirnavām. Redzējām kā gaterī no apaļkoka iegūst kokmateriālus, kurus turpat izmanto mēbeļu ražošanai. Liels paldies skolotājam Kasparam par pārgājiena organizēšanu! Par iespēju skolēniem pavadīt laiku aktīvi, svaigā gaisā, gūt zināšanas un jaunus iespaidus!

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Zaļais karogs – jau 16 reizi!

13.09.2022

1z.jpgEkopadomes aktīvākie skolēni 13.septembrī devās uz Latvijas Nacionalālo bibliotēku Rīgā, lai piedalītos Ekoskolu apbalvošanas ceremonijā. Esam novērtēti, jo liels darbs ieguldīts rūpēs par vidi, izglītojošos pasākumos, kā arī ilgtspējīgu jautājumu risināšanā mūsu skolā. Ir savākta makulatūra -3,7t, izlietotās baterijas – 157kg, ieviesta veģetārā diena skolas ēdnīcā, skolotāji arvien vairāk ieplāno mācību stundas skolas pagalmā. Mums rūp Latvijas nākotne!

Zaļo karogu klātienē saņēma Elēna Š., Viktorija T., Anete Gabriela K., Enija Š., Adele Z., Toms R., Enija L. Paldies skolēniem!

Pārgājiens gar jūru

17.08.2022

2a.jpgŠovasar 16.-17. augustā, siltajā laikā, Irlavas skolas 30 skolēni un 7 skolotāji par projekta piešķirto finansējumu devās divu dienu un 14 km pārgājienā gar jūras krastu. Pa ceļam vērojām jūras un vēja nedarbus - izskalotos krastus un izgāztos kokus, pētījām putnus un jūras aļģes, daudz peldējāmies, paši cēlām teltis un gatavojām. Projekta organizatores Irlavas skolas devītās klases meitenes Santa, Lāsma, Liāna saorganizēja autobusu, nepieciešamo gulēšanai, teltis un pārtiku divām dienām. Skolēniem bija iespēja divas dienas baudīt sauli un silto jūras ūdeni, satikt savus draugus aktīvi atpūsties.

Projekts īstenots konkursa "Tukuma novada jauniešu iniciatīvu projektu konkurss" ietvaros ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes atbalstu un Tukuma novada pašvaldības finansējumu.

Lasīt visu ziņu galerija (20)