Skolas soma

Liepājas teātra izrādes ,,Polianna’’ apmeklējums

29.03.2023

skolss.jpg21. martā Irlavas pamatskolas 5., 6. un 7. klases skolēni devās uz Liepāju, lai noskatītos Justīnes Kļavas izrādi ,,Polianna’’, kas veidota pēc Eleonoras H. Poteres romāna motīviem. Skolēniem bija iespēja ielūkoties vienpadsmit gadu vecās Poliannas dzīvē, kura ar prieka spēles palīdzību pierādīja apkārtējiem, ka pasaule ir jauka vieta, kurā dzīvot. Izrāde bija ļoti jauka, pamācoša, tā lika padomāt, just līdzi varoņu pārdzīvojumiem.

Izrādes laikā skolēni iepazina teātra aktieru māksliniecisko darbību, vienlaikus paplašinot savu redzesloku. Iegūtās zināšanas skolēniem noderēs latviešu literatūras stundās, kā arī skolas teātra pulciņa nodarbībās.

Paldies par iespēju Valsts programmas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros noskatīties šo jauko Liepājas teātra izrādi. Skolotāja Dace Krūmiņa

Izrāde "Karlsons"

23.03.2023

skolass.jpg2023. gada  plkst. 13.00 Tukuma kultūras namā notika operetes teātra muzikālā izrāde “Karlsons” - mūzikls ģimenei, kas veidots pēc Astrīdas Lingrēnas stāsta motīviem.

Irlavas pamatskolas 1.- 4. klases skolēni un audzinātājas apmeklēja šo skaisto, muzikālo izrādi. Paldies par doto iespēju programmai ,,Latvijas skolas soma’’, kuras ietvaros šis brauciens tika organizēts.

Izrāde bija jautra, skaista, krāšņa, interesanta, aizraujoša un ļoti, ļoti muzikāla. Aptaujājot bērnus – atbilde viennozīmīga – patika! Īpaši liela sajūsma un ovācijas skatītāju zālē valdīja brīžos, kad Brālītis un Karlsons sāka jārēties un savās atrakcijās iesaistīja zālē sēdošos bērnus. Patiess prieks un smiekli, kad Karlsons kādam piespēlēja bumbu, vai aplēja ar ūdens strūkliņu no ūdens pistoles.  Skaistās dziesmas un dzīvespriecīgā enerģija aizrāva visus, bet eksplodējošais vilcieniņš izbiedēja pat visdrosmīgākos. Bērni priecājās par doto iespēju, apmeklēt Tukuma kultūras namu un redzēt šo izrādi. Prieki un sajūsma nebeidzās arī vēl pēc izrādes, jo bija iespēja nofotografēties ar izrādes varoņiem un būt tiem pavisam, pavisam tuvu klāt - pieskarties, pieglausties. Līdz pat mājām nerimās sarunas un prieks par redzēto un dzirdēto izrādē “Karlsons”.

Skolotāja Laila Trēde