Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

SILTO DŽEMPERU DIENA

22.02.2021

da6e0bdb-a25c-421a-a5ca-eb52ad1d8d3forig.jpg"Silto džemperu dienā", kaut attālināti, uzvilkām siltus džemperus, kājās uzāvām siltākos zābakus, samazinājām telpās siltumu un devāmies dabā! Šogad īpaši skaistajā - mirguļojošajā, sniegotajā baltumā. Tie, kuri palika mājās, uzvilka mīļākās zeķes vai brīnumsiltās čības  un devās gatavot dārzeņu salātus vai veselīgos siltos ēdienus, izmantojot videi draudzīgus produktus.
   Tā bija reāla rīcība klimata labā!
Paldies skolēniem, kuri atsaucās un vecākiem, kuri palīdzēja ar filmēšanas darbiem!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

"ZIEMASSVĒTKU KAUJAS" UN VECVECVECTĒVS

04.01.2021

img-20201216-wa0002orig.jpgPieminot Ziemassvētku kaujas un varoņu nāvē kritušo latviešu strēlnieku Kārli Virsi, vēstures stundā Daniels uzrakstīja referātu par savu vecvecvectēvu. Paveiktais ir interesants un pamācošs piemērs, kā savas dzimtas pagātnes faktu noskaidrošana palīdz izprast Latvijas vēstures svarīgākos   notikumus. Ziemassvētku kaujās 1916. gada decembrī un 1917. gada janvārī, bija dots rīkojums pārraut vācu pozīcijas, lai atbrīvotu Jelgavu. Nocietinājumu vietas bija apjoztas ar dzeloņdrāšu aizsargjoslām, katra vairāku metru platumā. 23. decembrī pl. 5.00, salam turoties ap -25C, bija jāsākas uzbrukumam. Sniega laukos izgāja dzeloņdrāšu griezēji, lai atbrīvotu ceļu pārējiem strēlniekiem. Viens no tiem bija Kārlis Virsis. Viss ritēja labi, līdz vācieši ieraudzīja notiekošo un atklāja uguni...
    Aleksandrs Grīns grāmatā "Dvēseļu putenis" (arī filmā, ar tādu pašu nosaukumu) aprakstījis Ziemassvētku kaujas, kur pieminēts arī Kārlis Virsis - "ka tikai tie izlūki nenopindzelējas pārāk ilgi", saka virsseržants Virsis, stiepdams augšup galvu, ko rotā jērenīca... Arī citi palikušie krīt sniegā viens pēc otra; uz vācu drātīm saļimst varonīgais virsseržants Virsis, kas uzticīgi gājis savam rotniekam līdz...

Paldies 9. klases skolēnam Danielam Virsim par ieguldīto darbu vēstures un savas ģimenes izpētē, godinot varonīgos latviešu strēlniekus!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

BALVA NO PURENN

22.12.2020

whatsapp-image-2020-12-22-at-15-27-46-1orig.jpgwhatsapp-image-2020-12-22-at-15-27-46orig.jpg

VIDES IZGLĪTĪBAS FONDA KONKURSA VEICINĀŠANAS BALVAS IEGUVĒJI

22.12.2020

b14faf70-c837-4cd2-8975-afc7891b797aorig.jpgNovembrī visā Latvijā notiekošajā, Vides izglītības fonda rīkotajā "Rīcības dienas 2020" akcijā iesaistījās ap 42000 skolēnu un vairāk kā 50 skolu. Dalībnieki piedalījās konkursā, vēstot par saviem paveiktajiem labajiem  darbiem. Žūrija un sociālo tīklu lietotāji noteica šī konkursa uzvarētājus. Konkursa žūrija, kuras sastāvā bija VARAM, Zerowaste Latvija, Pasaules Dabas Fonda un Vides izglītības pārstāvji, izvērtēja skolu paveiktos labos darbus, to atbilstību tēmai un darbu ilgtspēju. Kategorijā "Klimata pārmaiņas", kurā tika iesniegti 35 darbi, veicināšanas balvas - dāvanu komplektus no Purenn - saņem arī Irlavas skola par aicinājumu samazināt pārtikas atkritumus un labāk pārvietoties ar riteni vai kājām, ne tik daudz ar auto.
       Paldies skolotājai Initai Švānei un skolēniem par līdzidarbošanos!

Lasīt visu ziņu galerija (3)
Pasākumu kalendārs

Jaunākās galerijas


EkoskolaSkolas somaSkola 2030e-klase

uzdevumiIrlavas skola Ex libris
back to top