Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

MEŽA DIENAS 2020 IRLAVAS PAMATSKOLĀ

30.11.2020

img-20201030-wa0035orig.jpg30. oktobrī skolā notika "Meža dienas" Latvijas Mazpulku piedāvātā "Tiešsaistē ar mežu" projekta ietvaros. Projekts piedāvāja dažādas aktivitātes svaigā gaisā visiem 1. - 6. klases skolēniem. Paldies skolotājam Kasparam Reihmanim par dažādām, ar koku saistītām aktivitātēm. Skolēniem patika veikt koku mērījumus mežā, noteikt koku vecumu. No pieejamiem dabas materiāliem veidot mandalas, zīmēt un iededzināt dažādas mīļlietiņas uz koku zaru ripiņām. Taisīt vēja zvanus, atrast uzdevumus, kuri bija noslēpti skolas teritorijā un tos izpildīt. Kā arī spēlēt vides cirka spēli un atbildēt uz dotajiem, ar mežu saistītiem jautājumiem. Paldies arī Mazpulku vadītājai skolotājai Ilvai Kalniņai, bez kuras nebūtu šis pasākums izdevies.
            Prieks, ka skolēniem ļoti patika darboties!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

"LATVIJA, CIK DAUDZ TEV VĒLOS TEIKT!"

12.11.2020

124577088-783348145576335-7659644938166060565-oorig.jpgPavasarī attālināto mācību laikā uz piedāvājumu piedalīties Patriotiskās dzejas konkursā - "Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!" , kuru rīkoja Preiļu galvenā bibliotēka sadarbībā ar novada Domi un Eiropas parlamenta deputāti - profesori Inesi Vaideri, atsaucās un piedalījās divas mūsu skolas skolnieces - Luīze Paula Lobodinska un Jūlija Kaminska. Konkursa darbus vērtēja dzejas konkursa patrons - Jānis Streičs, Preiļu Galvenās bibliotēkas pārstāvji, Latvijas literāti un Eiropas Parlamenta Prof. Inese Vaidere. 
Kopā tika iesūtīti 98 dzejoļi, no tiem dzejas krājumam izvirzīti 56 dzejoļi, kuru autori un skolotāji, iegūst savā īpašumā šo dzejas krājumu. Bija neizsakāmi liels prieks, kad paziņoja, ka Jūlijas Kaminskas dzejolis tiek ievietots - dzejas krājumā. 
Šodien vēl lielāku prieku un gandarījumu guvām - Lāčplēša dienai veltītā Patriotiskās dzejas konkursa "Latvija, cik daudz Tev vēlos teikt!" noslēguma apbalvošanas pasākumā (diemžēl tiešsaistē), kurā Jūlijas Kaminskas dzejolis tika atzīts par labāko 7.- 9.klašu grupā. Balvā dalība Aivara Eipura dzejas meistarklasē, kurā piedalījāmies. Vēl, kā labākā darba autore, tiek apbalvota ar vērtīgām Eiropas Parlamenta balvām, dzejas krājumu un iespēju kopā ar skolotāju doties uz Eiropas Parlamentu Briselē. Apsveicam Jūliju! Paldies arī Luīzei Paulai Lobodinskai! Arī Luīzes dzejolis ieguvis atzinību - Prof. Ineses Vaideres simpātiju balvu! Liels paldies meitenēm, lepojamies! Skolotāja Ilva

SKOLOTĀJU DIENA 2020

12.11.2020

20201006-033544orig.jpg    No baltas lapas košās krāsās
                             Tu mani pārvērt nemanot.
                             Ļauj pateikties par sirdi Tavu,
                             Tev pretī savu atverot.
                             Paldies Tev, skolotāj! Šie ziedi
                             Ar mīlestību sniegti būs!
                             Sev paturēšu Tavu smaidu
                             Tas kā gaisma apņems mūs.
                             (S. Pundure)

               Šogad Skolotāju dienā īpaši sveicām skolotājas Guntru Straupmani ar nostrādātiem 35 darba gadiem skolā, Antru Evarsoni ar 25, bet Vitu Šalavejus un Ilzi Smirnovu ar pirmo darba gadiņu Irlavas skolā. Visus svētkos sveica direktore Aiva Platace, kā arī Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes vadītājs Vilnis Janševskis.
      Paldies 9. klases skolēniem un audzinātājai par skaistajiem svētkiem, mazo atelpas brīdi un atmiņām...

IKGADĒJĀ VIESATAS DABAS TAKAS TALKA

12.11.2020

img-20201009-wa0005orig.jpgKā katru gadu "Labo darbu nedēļā" devāmies rudens sakopšanas talkā uz Viesatas upes lokiem. Ar līdzpaņemtajiem cirvīšiem, zāģiem un dārza šķērēm attīrījām  taku no nokritušajiem koku zariem un aizaugušajām lazdu krūmu atvasēm. Tā kā bija brīnišķīgi laika apstākļi gan darbiem, gan gleznaino Viesatas upes loku vērošanai, izstaigājām visu maršrutu - 9 km. Vērojām bebru izveidotos aizsprostus, kuri noteikti nav laba lieta, jo tiek appludināts mežs un koki aiziet bojā. Apskatījām interesantus kokus, iežu atsegumus, Spuņņakmeni takas tālākajā punktā. Priecājāmies par izveidotajām atpūtas vietām un izpētījām izveidotos informācijas stendus. Pēc darba un pastaigas bijām nopelnījuši pikniku.
    Šī patiešām bija izdevusies un vērtīga diena!
                   Skolotājs Kaspars.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

MIĶEĻDIENAS PASĀKUMS UN TIRDZIŅŠ

14.10.2020

img-20200930-wa0037orig.jpgKlāt rudens saulgrieži. Lauku darbi apdarīti, raža novākta, sakārtota, salikta pagrabā. Katrā tautā, ne tikai pie mums, zemes kopējiem tie ir svētki. Godam nopelnīti svētki. Saucam tos par Pļaujas vai Ražas svētkiem. Bet tā kā gadskārtas mainās pa Miķeļiem, kad diena ar nakti ir vienāda garuma, svētkus zinām kā Miķeļdienu. Ap Miķeļdienu beidzas zemes darbi un pati zeme dodas atpūtā, tā sasalst un gaida pavasari. Ražas svētkus ļaudis svin ar dziesmām, dejām, rotaļām, spēlēm un Miķeļdienas tirdziņu, kur savus izaudzētos, bet pašam pāri palikušos labumus varēja pārdot, tā iepriecinot ne tikai sevi, bet arī pircējus. Pēc Miķeļdienas sākas Veļu laiks - kluss un svēts laiks līdz Mārtiņiem, kas ir nākamie gadskārtu svētki. Un tad jau gaidam Ziemassvētkus, kad noslēdzas gads, un vērtējam padarīto visa gada garumā.

Lasīt visu ziņu galerija (9)
Pasākumu kalendārs

Jaunākās galerijas


back to top