Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes

"ZIEMASSVĒTKU KAUJAS" UN VECVECVECTĒVS

04.01.2021

img-20201216-wa0002orig.jpgPieminot Ziemassvētku kaujas un varoņu nāvē kritušo latviešu strēlnieku Kārli Virsi, vēstures stundā Daniels uzrakstīja referātu par savu vecvecvectēvu. Paveiktais ir interesants un pamācošs piemērs, kā savas dzimtas pagātnes faktu noskaidrošana palīdz izprast Latvijas vēstures svarīgākos   notikumus. Ziemassvētku kaujās 1916. gada decembrī un 1917. gada janvārī, bija dots rīkojums pārraut vācu pozīcijas, lai atbrīvotu Jelgavu. Nocietinājumu vietas bija apjoztas ar dzeloņdrāšu aizsargjoslām, katra vairāku metru platumā. 23. decembrī pl. 5.00, salam turoties ap -25C, bija jāsākas uzbrukumam. Sniega laukos izgāja dzeloņdrāšu griezēji, lai atbrīvotu ceļu pārējiem strēlniekiem. Viens no tiem bija Kārlis Virsis. Viss ritēja labi, līdz vācieši ieraudzīja notiekošo un atklāja uguni...
    Aleksandrs Grīns grāmatā "Dvēseļu putenis" (arī filmā, ar tādu pašu nosaukumu) aprakstījis Ziemassvētku kaujas, kur pieminēts arī Kārlis Virsis - "ka tikai tie izlūki nenopindzelējas pārāk ilgi", saka virsseržants Virsis, stiepdams augšup galvu, ko rotā jērenīca... Arī citi palikušie krīt sniegā viens pēc otra; uz vācu drātīm saļimst varonīgais virsseržants Virsis, kas uzticīgi gājis savam rotniekam līdz...

Paldies 9. klases skolēnam Danielam Virsim par ieguldīto darbu vēstures un savas ģimenes izpētē, godinot varonīgos latviešu strēlniekus!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

BALVA NO PURENN

22.12.2020

whatsapp-image-2020-12-22-at-15-27-46-1orig.jpgwhatsapp-image-2020-12-22-at-15-27-46orig.jpg

VIDES IZGLĪTĪBAS FONDA KONKURSA VEICINĀŠANAS BALVAS IEGUVĒJI

22.12.2020

b14faf70-c837-4cd2-8975-afc7891b797aorig.jpgNovembrī visā Latvijā notiekošajā, Vides izglītības fonda rīkotajā "Rīcības dienas 2020" akcijā iesaistījās ap 42000 skolēnu un vairāk kā 50 skolu. Dalībnieki piedalījās konkursā, vēstot par saviem paveiktajiem labajiem  darbiem. Žūrija un sociālo tīklu lietotāji noteica šī konkursa uzvarētājus. Konkursa žūrija, kuras sastāvā bija VARAM, Zerowaste Latvija, Pasaules Dabas Fonda un Vides izglītības pārstāvji, izvērtēja skolu paveiktos labos darbus, to atbilstību tēmai un darbu ilgtspēju. Kategorijā "Klimata pārmaiņas", kurā tika iesniegti 35 darbi, veicināšanas balvas - dāvanu komplektus no Purenn - saņem arī Irlavas skola par aicinājumu samazināt pārtikas atkritumus un labāk pārvietoties ar riteni vai kājām, ne tik daudz ar auto.
       Paldies skolotājai Initai Švānei un skolēniem par līdzidarbošanos!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

KŪKA MANAI LATVIJAI

10.12.2020

img-3299orig.jpgSagaidot Latvijas 102.dzimšanas dienu, 2.klases skolēni gatavoja īpašu kūku - mūsu valsts karoga krāsās! Produktu izvēle tika pārdomāta, lai tie būtu videi draudzīgi, Latvijā ražoti. Īpaši gardi bija pašmāju gatavotie ievārījumi. Cienājoties ar pašu gatavoto kūku, katrs izteica novēlējumu mūsu valstij, kā arī dalījās iespaidos par Latvijas skaistākajām vietām, kuras vērts apceļot.
           Paldies bērniem par darbiņu!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

RĪCĪBAS DIENA - LABIE DARBI PLANĒTAI

10.12.2020

img-3304orig.jpgIrlavas ekoskola no 2.- 8.novembrim aktīvi iesaistījās Rīcības dienās. Izaicinājām sevi un pārējo Irlavas sabiedrību "Padomā, pirms piepildi savu ledusskapi!", lai 1/3 daļa pārtikas nenonāk atkritumos. Tika izlikti informatīvi plakāti Irlavas veikalos, iestādēs, pašvaldības ēkā. Ar vecāku atbalstu tapa auduma maisiņi pārtikas iegādei.

Mums ir svarīgi ar saviem darbiem iestāties pret klimata pārmaiņām! 

Lasīt visu ziņu galerija (6)
Pasākumu kalendārs

Jaunākās galerijas


back to top